WITAJ we wsi Duchowo
clkzobacz listę artykułów

Wyjątkowy wieczór Seniorów...

Ludzie, którzy przyjmują swą starość, nie robiąc z niej problemu, są młodsi od tych, którzy chcą za wszelką cenę zachować swoją młodość  (Antoni Kępiński).

 

Foto obok: niezbędnik seniora.

11 listopada 2014

 

Nastrojowe piosenki  i poetyczna  refleksja o przemijaniu ludzkiego życia, okraszona żartobliwą frazą. To wszystko znalazło się w programie artystycznym, zaprezentowanym przez zespół małych form artystycznych Za ostatni grosz. na Dniu Seniora w Duchowie, w dniu 10 listopada 2014 r. W tym roku,po raz pierwszy ,zorganizowany został wspólny Dzień Seniora - dla seniorów z Duchowa i Rudy Milickiej.

Swietlica w Duchowie na ten wyjątkowy wieczór została urokliwie przystrojona.Poszczególne elementy dekoracji i scenografii nawiązywały zarówno do przemijania,  jak i wskazywały na radosne elementy życia.Z sufitu zwisały kolorowe serduszka. Były tez kolorowe motyle, nawiązujące do wykonywanej w trakcie występu piosenki Jest cudnie  Maryli Rodowicz: A na razie fruwaja motyle, tyle tego tamatego wciąż tyle, a na razie wierzymy w baśnie i jaśniej, i jasniej... .

Na samej scenie, również pojawiły się duże, czerwone serca, kolorowe motyle, wrzosy i dary jesieni.Obok sceny ustawiono pomysłowy niezbędnik seniora

O godzinie 16-tej w świetlicy wiejskiej zgromadziło się ponad 50 seniorów. Wszystkich przybywających do świetlicy, w drzwiach witał sołtys Duchowa – Jerzy Nowacki  wręczając każdej z Pań białą różę, natomiast  Panowie, otrzymywali z rąk sołtysa po tabliczce czekolady. Sołtysi wsi Duchowa i Rudy Milickiej złożyli zebranym seniorom, serdeczne i gorące  życzenia.

O godzinie 16-tej w świetlicy zapanował półmrok,  jedynie scena  była oświetlona  kolorowymi światłami estradowymi, dzieki którym stworzono wyjątkowy klimat. Na scenie pojawili się artyści amatorzy, z  zespołu małych form artystycznych Za ostatni grosz... składający się z mieszkańców Duchowa i Rudy Milickiej.Skład zespołu: Kazimiera Ludwiczak, Stanisława Zwierzchowska, Renata Czerniawskiej, Renata Gryglaszewska, Łukasz Hałbura, Andrzej Linek. W trwającym ponad godzinę programie, zaprezentowano piosenki, wiersze oraz anegdoty związane z wiekiem seniora. Wypowiadane treści były optymistyczne, żartobliwe,zachwalające wiek seniora, bogatego w mądrość i doświadczenie. Tylko chwilami budziły do głębszej refleksji o życiu i przemijaniu...   Zaprezentowany program,  bardzo podobał się zebranym, i występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Po występie, przyszedł na czas na  uroczysty obiad. Na deser podano ciasto, kawę i herbatę. W tym miejscu należy złożyć ogromne słowa podziekowania i uznania Paniom, które pracowały w tym dniu w kuchni: Danucie Bera,Beacie Drozd,Ewelinie Dul, Agacie Wanat, za ich gastronomiczny trud, staranność i wysoką sprawność  w przygotowaniu i podaniu wszystkich potraw. A wszystko, trzeba podkreślić,  smakowało jak w domu, jak u mamy...

Następnym punktem programu było wspólne biesiadowanie. Do biesiady muzycznej wykorzystano system karaoke, dzieki któremu  nie było żadnych problemów z tekstami piosenek, gdyż te wyświatlane były na dużym ekranie.

Przyszedł w końcu czas na taneczne zmagania na parkiecie. Do tańca przygrywał zespól SPACER z Duchowa, który serwował  znane przeboje muzyki tanecznej. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Uczestnicy spotkania w dobrych nastrojach opuszczali świetlicę. Całe spotkanie Seniorów przebiegało w bardzo serdecznej, przyjaznej atmosferze oraz stało się wyśmienitą okazją do serdecznych rozmów,do wspomnień i ...  wspólnej zabawy.

Do zobaczenia za rok, drodzy Seniorzy !!!