Witaj we wsi Ruda Milicka

Ruda Milicka z Doliny Baryczy

Malownicza wieś, położona na skraju rezerwatu ornitologicznego "Stawy Milickie", w samym sercu ostoi ptasiej Natura 2000 „Dolina Baryczy”, mówimy, że Ruda Milicka to „Brama na stawy” kompleksu STAWNO. 

Ptasia wioska - Ruda Milicka – pierwszy spacer

Pierwsze wzmianki o Rudzie Milickiej pochodzą z początku XVII w. 

Drugi spacer po Rudzie Milickiej

Ruda Milicka jest miejscowością zadbaną, prawie wszyscy mieszkańcy starają się, by ich domy, ogrody i otoczenie zawsze były jak tatrzański Chochołów przed świętami.

Zapraszamy do Rudy Milickiej Dębów

Mamy nadzieję, że spacer po Rudzie Milickiej był zachęcający do odwiedzenia naszej wsi. Teraz zapraszamy do przysiółka Dębów.

min

Ruda Milicka: Tańce i śpiewy to nie przywilej młodych

Beztroski śpiew i taniec na spotkaniu seniorów w Duchowie. 10 listopada bawili się seniorzy z Rudy Milickiej i z Duchowa.
Spektakl słowno – muzyczny zespołu „Za ostatni grosz” rozpoczął zabawę seniorów a karaoke i tańce zakończyły zabawę. Tańce trwały do północy i wszyscy świetnie się bawili, nikt nie narzekał, że się zmęczył czy bolą go nogi, bo przecież taniec to nie przywilej tylko młodych. W każdym wieku możemy się bawić a im częściej to robimy tym mniej trosk a więcej zdrowia.
min

Ruda Milicka: Zajechała piękna, żółta maszyna

Zrealizowana została uchwała zebrania wiejskiego z dnia 19 września 2014r. Uchwałą tą mieszkańcy Rudy Milickiej kwotę bazową ze środków funduszu sołeckiego na 2014 r. przeznaczyli na zakup samobieżnej kosiarki.
 
ico