WITAJ we wsi Nowy Zamek
clkzobacz listę artykułów

Gmina wybuduje ścieżkę edukacyjną do stawów Gadzinowych

http://www.milicz.pl/gmina/materialy-dla-prasy/3995-gmina-wybuduje-sciezke-edukacyjna-do-stawow-gadzinowych
17 października 2014

http://www.milicz.pl/gmina/materialy-dla-prasy/3995-gmina-wybuduje-sciezke-edukacyjna-do-stawow-gadzinowych

Gmina wybuduje ścieżkę edukacyjną do stawów Gadzinowych

Trzech oferentów złożyło swoje oferty w przetargu nieograniczonym pn. „Ścieżka edukacyjna – Nowy Zamek, droga w kierunku stawów Gadzinowych”. W wyniku postępowania przetargowego wybrano firmę Usługi Transportowo – Sprzętowe, Stanisława Cygana z Bykowa, która zrealizuje inwestycję do końca listopada za

398 391,78 zł brutto.

Przypomnijmy, że na budowę ścieżki edukacyjnej Gmina Milicz pozyskała dofinansowanie na 80% kosztów kwalifikowanych operacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działanie „Odnowa i rozwój wsi”, gdyż – jak uznała Rada LGR „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” – inwestycja stanowi realizację Lokalnej Strategii Rozwoju.


W ramach realizacji zadania w jednym z najpiękniejszych miejsc gminy Milicz i Doliny Baryczy powstanie nie tylko ścieżka edukacyjna, ale też trasa pieszo-rowerowa wysypana tłuczniem o szerokości 3 m i długości 2150 m z mijankami oraz ławkami, tablicami informacyjnymi i stojakami na rowery w miejscach postojowych, na granicy działek istniejącej drogi gruntowej. Naprawiona nawierzchnia drogi gruntowej, oprócz służenia turystom, ułatwi dojazd do stawów pracownikom obsługującego je gospodarstwa rybackiego – Stawów Milickich S.A. (operacja zakłada współpracę międzysektorową).

Obecnie droga w kierunku Stawów Gadzinowych jest zwykłą polną drogą, rozpoczynającą się na wysokości Szkoły Podstawowej w Nowym Zamku i przebiegającą początkowo między zabudowaniami i polami, a potem po grobli między stawami Gadzinowymi do zabudowań w Godnowej, gdzie dochodzi droga powiatowa nr 1420D, wykonana z masy bitumicznej. Gruntowna modernizacja umożliwi komfortowe poruszanie się po ścieżce przyrodniczej zarówno pieszo, jak i na rowerze.